Mamy pytają: Jak prać otulacze wełniane?

Oto praktyczny poradnik prania i impregnowania otulaczy wełnianych.

Pranie otulaczy wełnianych

Otulacze wełniane Tetro wyglądają tak:

Wełniane otulacze Tetro pierzemy wtedy, kiedy się zabrudzą lub stracą zapach świeżości. Zazwyczaj po zmoczeniu wkładu wystarczy wymienić go na suchy, a otulacza można użyć ponownie.

Otulacz łatwo i szybko można uprać ręcznie. Nalewamy do miski wody w temperaturze pokojowej, dodajemy dowolny płyn do prania wełny (dobrze tolerowany przez skórę naszego dziecka) i przepieramy otulacz. Następnie płuczemy, pamiętając, aby na żadnym etapie prania nie zmieniać gwałtownie temperatury wody (może to spowodować lekkie sfilcowanie materiału). Jeżeli chcemy uprać otulacz w cieplejszej wodzie, zmieniamy jej temperaturę stopniowo i jak najwolniej. W razie konieczności powtarzamy pranie i płukanie. Teraz kończymy pranie lub stosujemy dodatkową impregnację, o której poniżej.

Do pielęgnacji otulaczy wykonanych z tkaniny wełnianej przyda się także kuracja lanolinowa. Dzięki lanolinie otulacze będą szczelniejsze i nie będą przeciekać. Kuracji lanolinowej można używać raz na kilka tygodni lub dodawać odrobinę do każdego prania (osobiście wolę właśnie tę opcję).

Po porządnym wypłukaniu otulacza dodaję do wody troszkę kuracji lanolinowej, mieszam i pozostawiam otulacz do nasiąknięcia na minimum pół godziny (najczęściej zapominam o nim na dłuższy czas…). Po tym czasie lekko przepłukuję otulacz, wyżymam i suszę.

Najlepiej zacząć proces suszenia od wygniatania: wkładamy otulacz między warstwy grubego, złożonego ręcznika i kilkakrotnie mocno uciskamy. To dobry moment, żeby sobie usiąść – na ręczniku – i odpocząć 😉 Tak wygnieciony otulacz jest już dość suchy. Wystarczy teraz go rozwiesić i poczekać na całkowite wysuszenie.

Cały opisany wyżej proces prania zajmuje niewiele czasu, można to robić z doskoku, w kilku etapach, przy okazji mycia rąk czy odwiedzania łazienki 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s