Przepis na miłość. Lista składników.

Przepis na miłość… Nie, to chyba nie jest takie proste. Ogólne założenia niby każdy zna, ale w zderzeniu z codziennością wychodzą na jaw wszystkie nasze słabości, zranienia i braki. I często zamiast wybrać to co dobre, wybieramy to co szybsze. Albo łatwiejsze. I kaleczymy kolejne pokolenia.

A gdyby tak spróbować przerwać to błędne koło? Zwrócić baczniejszą uwagę na najbliższą okazję dokonania wyboru, choćby najdrobniejszego, i wybrać dobrze?

Lista składników naszego rodzinnego przepisu na miłość wisi na ścianie już drugi rok. W punktach, tak jak lubię. Wydrukowana na niebieskich jak niebo kartkach, tak jak lubią dzieci. Każdy, kto nas odwiedza, ciekawie na nią zerka. Już parę razy chciałam ją zdjąć, żeby zmienić wystrój ściany… Ale znów okazywała się potrzebna, mnie albo dzieciom. Już lepiej niech sobie wisi… i samym swoim kolorem przypomina o celu, do którego dążymy. „Jako w niebie tak i na ziemi.” Marzy mi się taki dom dla naszych dzieci. Niebieski.

Lista wisi już u nas drugi rok, a mimo to trudno jest pamiętać jednocześnie o wszystkich ośmiu składnikach z naszego przepisu na miłość. Dlatego zapraszam was do 8-odcinkowej serii postów. W każdym odcinku skupimy się na jednym tylko składniku, poświęcimy kilka dni, żeby dobrze go sobie przyswoić. Dopiero wtedy dołożymy kolejny składnik i w kolejnych dniach będziemy się wprawiać we wprowadzaniu w życie dwóch zasad. Potem do tych dwóch dołożymy trzecią. Po kilku dniach ćwiczeń kolejną. I tak aż do ośmiu. Czemu akurat osiem? Hm, sama nie wiem… Tyle właśnie punktów się uzbierało, po spisaniu wszystkiego, co wydawało mi się ważne i nad czym chciałam popracować z dziećmi (albo sama ze sobą).

Zapraszam:

Przepis na miłość. Lista składników.
Przepis na miłość. Składnik 1 z 8.
Przepis na miłość. Składnik 2 z 8.
Przepis na miłość. Składnik 3 z 8.
Przepis na miłość. Składnik 4 z 8.
Przepis na miłość. Składnik 5 z 8.
Przepis na miłość. Składnik 6 z 8.
Przepis na miłość. Składnik 7 z 8.
Rozwiązywanie problemów w dużej rodzinie (czyli Przepis na miłość. Składnik 8 z 8).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s